Fabric Cageless Bottle 600 ml

Materiál
plast

• , zakoupeno v koloshop.cz

• Provedení, originalita

Skvělá lahev, skvělý systém upnutí!

• , zakoupeno v MOJEKOLO.CZ

• absence košíku
    • druhá sada úchytů

Měl jsem strach o uchycení lahve ale zatím vše funguje bezvadně, a výrobce přidává sadu náhradních úchytů kdyby se něco pokazilo!

Objem
600 ml
Materiál
plast

Cyklistický bidon, který se dá upnout do rámu kola bez košíku. Pro montáž stačí dva plastové kolíky umístěné na rámu kola, celý mechanismus pro bezpečné upnutí je pak na samotné láhvi. Cyklističtí závodníci asi neocení, ale pro běžného jezdce toto řešení může přinášet zajímavé benefity, především pokud láhev využíváte pouze občas. Pokud jezdíte bez bidonu, rám kola zůstává designově čistý, teoreticky se můžeme bavit i o nižším aerodynamickém odporu. Pokud bidony vozíte dva, tak je to také zajímavé řešení. Tato lahev ale dává i možnost zcela jiných možností do budoucna, například thermo lahev by mohla mít běžný nesnížený objem. Uvidíme, kam až představivost tvůrců zajde.

• , zakoupeno v koloshop.cz

• Provedení, originalita

Skvělá lahev, skvělý systém upnutí!

• Geniálně jednoduché
    • Jednoduše geniání
    • Jedno mikroskopické tu je...

Nejdřív bych měl asi napsat, že podle mě výhody této lahve plně vyrovnají jeho vyšší cenu (koupeno za 299,-).

Lahev jsem koupil na doporučení kamaráda a nejdřív jsem si nadával. Ale už mě to přešlo :D
    Největší devizou lahve je vážně ten systém uchycení. Prostě paráda! V balení jsou dvě sady šroubků a kolíčků na uchycení, což je bomba... buď jako rezerva, nebo v případě střídání dvou kol. Výrobce má velké PLUS. Montáž během minuty a pak už jen vyrazit vyzkoušet, jestli bidon fakt zůstane na svém místě. No co bych to protahoval - zůstal a ani se nehnul. Otázkou cviku (takže času) je naučit se vkládat lahev za jízdy zpět do držáku. Jde to... Lahev je z měkčího plastu, což je dle mne výhoda, protože je její tělo nekryté a případný náraz kamene či odletující větve by jí neměl ublížit. Hrdlo je široké, takže čištění nebude problém. Mimochodem, zatím jsem do lahve lil jen čistou vodu (kratší vyjížďky). Poku pojedu delší štreku, vezmu si s sebou batoh s pitvým vakem a v lahvi skončí iontový nápoj. Pak uvidím, zda zanechá v lahvi nějaké stopy a jak snadné bude lahev vyčistit. Obzvlášť v záhybech kolem místa uchycení. Ale vzhledem k šířce hrdla to myslím bude bez problémů. A nyní přichází zmíněné mikroskopické minus, alespoň pro mne. Uznávám, že by pak praktičnost lahve během jízdy lehce utrpěla, ale co takhle víčko (klidně odnímatelné, fakt mi to stačí)? Na silnici asi problém nebude, ale není nic úsměvnějšího, než se vynořit po nějakém sešupu z lesa, vyndat lahev, která se z držáku ani nehnula a zjistit, že je celá od bahna... To jediné mi trošku kazí obrovskou radost z tohoto kousku. Víčko, uchycené objímkou pod uzávěrem by mě fakt moc potěšilo. Ale jinak naprostá pohoda!!! Za mě osobně to jsou dobře investované peníze. Když se nad tím tak zamyslím, tak jsem za cenu značkové lahve a průměrného košíku dostal neobyčejnou lahev s neobyčejným košíkem... A ty pohledy lidí kteří kroutí hlavou, jak to že ta lahev drží na ničem, to je třešnička na dortu :)

• , zakoupeno v MOJEKOLO.CZ

• absence košíku